PVC ja Linoleum põranda süvapesu

PVC ja Linoleum põranda süvapesu
PVC- ja linoleumkate on väliselt sarnased, kuid nende koostis ja hooldus on väga erinevad.

PVC ehk vinüülkate on tehispõrandakattematerjal, mis on enimkasutatud äriruumide põrandakate. PVC katted omavad tugevat ja tihedat pealispinda ning taluvad hästi niiskust ja kangeid kemikaale. Põrandakatet võib hooldada kuivalt, niiskelt ja süvapesu meetodit kasutades. Kerge määrdumise puhul on soovitav PVC-d pesta neutraalse pesuvahendiga. Tugevalt määrdunud mustuse eemaldamiseks teostame süvapesu, mille puhul kasutame spetsiaalset põrandapesumasinat ja suure võimsusega veeimurit, mis imab enda sisse pesujärgse musta vee. Pärast süvapesu kanname põrandale vähemalt kaks kihti kaitsevaha.

Vahatamise eesmärk on põrandakatte pealiskihis olevate mikropooride täitmine ning läike ühtlustamine. Vahatatud põranda puhul määrdub vaha, mitte põrand ise. Kui siis aja möödudes põrand igapäevase hooldusega enam puhtaks ei lähe või hakkab ebaühtlaselt kuluma, tuleb vahakiht eemaldada ning katta põrand uue kaitsekihiga. Kaitsekihi uuendamise vajaduse sagedus oleneb kindlasti kasutuse intensiivsusest, kuid keskmiselt on see kuni 2 kuni 4 korda aastas.

On olemas ka homogeense ehk läbiva mustriga PVC katted, mis ei vaja kunagi vahatamist. Selliste PVC katete hoodamisel kasutatakse vaid kuivpuhastust ning vajadusel tehtava kuivpoleerimisega saab kõrvaldada väiksemad kriimud ning ühtlustada põranda läike.

Linoleum on looduslikest materjalidest kulumiskindel põrandakattematerjal, mis ei talu niiskust ega kangeid kemikaale. Igapäevaselt sobib puhastamiseks hästi väljaväänatud mopp, kuid kasutada võib ka leiget vett koos vähese neutraalse puhastusainega. Linoleumpõrandat tuleks vahatada suure kasutatavusega ruumides 2 kuni 4 korda aastas. Vahatamisel kasutame kas metalliseeritud või metalliseerimata spetsiaalselt linoleumile mõeldud vaha.
FiliClean Puhastusteenused
Oleme kodumaisel erakapitalil põhinev koristusteenuseid pakkuv ettevõte.
Viimati lisatud pildid
Kontakt
FiliClean OÜ
Kangrumäe tee 19,
Kurna küla, 75307, Rae vald
Tel : + 372 605 1255
E-Mail : info@filiclean.ee
Oleme avatud : 24h
Copyright © 2024 - FiliClean.ee