Kivi ja betoonpõrandate hooldus

Kivi ja betoonpõrandate hooldus
Keraamilise plaadi, betooni ja loodusliku kivi puhastamisel arvestatakse materjali iseloomu, vastavalt millele selgitatakse välja puhastuse meetod, kattekihiga katmise vajadus ning sagedus. Üldjuhul vajavad kivi- ja betoonpõrandad igapäevast hoolt, perioodilist süvapesu ja kaitsvat kattekihti.
Keraamiline plaat
Keraamilist plaati tuleb kohe alguses kaitsta olenevalt plaadi poorsusest ja tüübist vaha või küllastusainega. Õieti hooldatud keraamilist plaati on igapäevaselt lihtne puhas hoida. Keraamilise plaadi süvapesu soovitame teostada kaks korda aastas.

Poorse ehk vettimava keraamilise plaadi puhul kasutame vahatamist ja kivikaitset, mis kaitseb plaati mustuse imendumise eest. Mittepoorset ehk vettmitteimavat materjali hooldame kuivalt, niiskelt või niisutatud meetodil, suuremad määrdumised eemaldame süvapesuga.
Kivi-ja betoonkate
Peseme põranda süvapesu masinatega ja vajadusel katame kaitsevahenditega sõltuvalt katte iseloomust ja asukohast. Kasutame kas vaha, tolmutõket või kivikaitsevahendit ehk kisu. Tulemuseks on põrandale tekitatud hüdrofoobne kiht ehk vett ja mustust hülgav nähtamatu kile. Kisutamine kaitseb seega põrandat ja teeb põranda hooldamise tunduvalt lihtsamaks.
Looduslikust kivist põrandad
Looduslikud kivid on näiteks marmor, graniit, paekivi jt. Igapäeva hoolduses kasutatakse masinpesu kombineeritud hoolduskoristusmasinaga ja lisaks teostatakse üks kuni kaks korda aastas süvapesu koos küllastusaine paigaldamisega. Marmorplaatide puhastamisel võib kasutada tavalisi puhastusvahendeid. Läike ja värvide intensiivistamiseks tuleb plaate vahatada. Vaha kanname peale riide või harjaga, laseme 10 minutit kuivada ja poleerime seejärel poleerimismasina või villase riidega.

Tööde maksumus sõltub põranda iseloomust, mahust, poorsuse astmest, kaitsekihi paigaldamise vajadusest ja asukohast.
FiliClean Puhastusteenused
Oleme kodumaisel erakapitalil põhinev koristusteenuseid pakkuv ettevõte.
Viimati lisatud pildid
Kontakt
FiliClean OÜ
Kangrumäe tee 19,
Kurna küla, 75307, Rae vald
Tel : + 372 605 1255
E-Mail : info@filiclean.ee
Oleme avatud : 24h
Copyright © 2024 - FiliClean.ee